PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=198203}

Ty i ja i wszyscy, których znamy

Me and You and Everyone We Know
7,0 6 442
oceny
7,0 10 1 6442
7,6 8
ocen krytyków
Ty i ja i wszyscy, których znamy
powrót do forum filmu Ty i ja i wszyscy, których znamy

5/10

ocenił(a) film na 5

Film na pewno dziwny, momentami przesadzony. O ile jeszcze sceny z rozwodzącą się parą i dzieciakami, poznającymi mechanizmy własnej seksualności tchną jakąś energią i widać w nich potencjał, o tyle sceny z artystką i jej żałosnymi próbami podbicia serca sprzedawcy butów są dla mnie totalną klapą. Po pierwszych ujęciach z Mirandą July wiedziałem, że jej wątek mnie nie zainteresuje, lecz później, za każdym razem gdy widziałem jej twarz dostawałem wstrząsu i chciałem wyłączyć telewizor. Ten pseudoartystyczny bełkot nie przemówił do mnie wcale, co więcej - wątek złotej rybki na początku filmu wydał mi się zupełnie bezsensowny. Dotrwałem jednak do końca, pomimo wad, dzieło to potrafiło rozbudzić moją ciekawość na tyle, że chciałem poznać losy jego bohaterów. I wtedy bach! Koniec. Dla mnie był on oczywiście za krótki. Niby wszystkie wątki zostały dociągnięte do końca, jednak pozostał we mnie niedosyt. I to właśnie odczucie towarzyszyło mi po skończonym seansie, dopiero później wyciągnąłem pozostałe wnioski. Polecam więc ten film tylko tym osobą, które naprawdę nie mają w czasie jego wyświetlania innych zajęć. Ponadto, zawsze można podpatrzeć jak wygląda pseudoartyzm.

ocenił(a) film na 5
pryku

W sumie można mieć pretensje do wszystkiego w tym filmie jak dla mnie. I do ojca tych chłopaków, i tej niedoszłej artystki, tych dziwnych dwóch dziewuszek (WTF? O co chodziło z nimi?). Starszy syn ma przez większość filmu jedną minę, natomiast młodszy to miodzio, najprzyjemniejsza postać w filmie. Ten cały pomysł przy pisaniu na czacie (powiem szczerze że nie wiem o co mu chodziło, tzn nie wiem co on do końca miał na myśli dyktując swojemu bratu to co dyktował), ta jego niewinność i ten park z tą dziwną kobietą.. tu może jedyne co ciekawe.

Nie, jeszcze dwie inne sceny. Dość intrygująca rozmowa głównych bohaterów idących ulicą do swoich aut (tacy nieporadni niczym zauroczeni nastolatkowie, szczególnie ona) i końcowa z obrazem tego ptaka. No i mały plus za tytuł (jako nawiązanie do kartki, która ten starszy brat wydrukował i nie umiał odpowiedzieć bratu gdzie na niej jej tata – jakoś mnie to tknęło). Nie wiem czy film nie trąca amatorszczyzną, w każdym bądź razie czymś co do mnie nie przemawia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones